CrashOnline.gr | Η Online έκδοση του περιοδικού CRASH!

ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: Με αυτούς θα παίξουν Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός στο Top16 – Όλο το πρόγραμμα των αγώνων

ευρωλίγκα2

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση της Ευρωλίγκας, με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν οι δύο όμιλοι του Top 16, στους οποίους συμμετέχουν ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός.

Οι Ερυθρόλευκοι, μπορεί να τερμάτισαν πρώτοι στο δικό τους γκρουπ, έχουν όμως δύσκολο έργο, μιας και θα τεθούν αντιμέτωποι με τις: Μπαρτσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης, Λαμποράλ Κούτσα, ΤΣΚΚΑ Μόσχας, Χίμκι, Μπάμπεργκ και Ζαλγκίρις Κάουνας. 

Οι Πράσινοι από την άλλοι, θα αναμετρηθούν με: Φενέρμπαχτσε, Αναντολού Εφές, Νταρουσάφακα, Λοκομοτίβ Κουμπάν, Ερυθρό Αστέρα, Τσεντεβίτα και Ουνικάχα Μάλαγα. 

Η πρώτη αγωνιστική του Top 16 θα γίνει 29/30 Δεκεμβρίου (ημέρες Τρίτη και Τετάρτη) και το αναλυτικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί τις επόμενες ώρες. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τον Ολυμπιακό:

Round 1 – Round 8
(29-30/12) – (25-26/2)

Real Madrid-Brose Baskets
Zalgiris-Laboral Kutxa
Olympiacos-Barcelona
Khimki-CSKA Moscow

Round 2 – Round 9
(7-8/1) – (3-4/3)

CSKA Moscow – Real Madrid
Barcelona-Khimki
Laboral-Olympiacos
Brose Baskets-Zalgiris

Round 3 – Round 10
(14-15/1) – (10-11/3)

Real Madrid-Zalgiris
Olympiacos-Brose Baskets
Khimki-Laboral Kutxa
CSKA Moscow-Barcelona

Round 4 – Round 11
(21-22/1) – (17-18/3)

Barcelona-Real Madrid
Laboral Kutxa-CSKA Moscow
Brose Baskets-Khimki
Zalgiris-Olympiacos

Round 5 – Round 12
(28-29/1) – (24-25/3)

Real Madrid-Olympiacos
Khimki-Zalgiris
CSKA Moscow-Brose Baskets
Barcelona-Laboral Kutxa

Round 6 – Round 13
(4-5/2) – (31/3-1/4)

Real Madrid-Laboral Kutxa
Brose Baskets-Barcelona
Zalgiris-CSKA Moscow
Olympiacos-Khimki

Round 7 – Round 14
(11-12/2) – (7-8/4)

Khimki-Real Madrid
CSKA Moscow-Olympiacos
Barcelona-Zalgiris
Laboral Kutxa-Brose Baskets

Αναλυτικά το πρόγραμμα για τον Παναθηναϊκό:

Group E
Round 1 – Round 8
(29-30/12) – (25-26/2)

Cedevita-Lokomotiv Kuban
Anadolu Efes-Crvena Zvezda
Unicaja Malaga-Darussafaka
Fenerbahce-Panathinaikos

Round 2 – Round 9
(7-8/1) – (3-4/3)

Darussafaka-Cedevita
Panathinaikos-Unicaja
Crvena Zvezda-Fenerbahce
Lokomotiv Kuban-Anadolu Efes

Round 3 – Round 10
(14-15/1) – (10-11/3)

Anadolu Efes-Darussafaka
Unicaja Malaga-Cedevita
Panathinaikos-Crvena Zvezda
Fenerbahce-Lokomotiv Kuban

Round 4 – Round 11
(21-22/1) – (17-18/3)

Cedevita-Anadolu Efes
Darussafaka-Fenerbahce
Crvena Zvezda-Unicaja Malaga
Lokomotiv-Panathinaikos

Round 5 – Round 12
(28-29/1) – (24-25/3)

Unicaja-Anadolu Efes
Fenerbahce-Cedevita
Panathinaikos-Darussafaka
Crvena Zvezda-Lokomotiv Kuban

Round 6 – Round 13
(4-5/2) – (31/3-1/4)

Anadolu Efes-Fenerbahce
Unicaja Malaga-Lokomotiv Kuban
Cedevita-Panathinaikos
Darussafaka-Crvena Zvezda

Round 7 – Round 14
(11-12/2) – (7-8/4)

Fenerbahce-Unicaja Malaga
Panathinaikos-Efes
Crvena Zvezda-Cedevita
Lokomotiv Kuban-Darussafaka

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Ανεβαίνει κι άλλο ο ΠΑΟ -Τέταρτη σερί νίκη κόντρα στον ΟΦΗ

Panos Davakis

Επέστρεψε στις νίκες με διπλό στη Ριζούπολη ο Αρης

Panos Davakis

«Μήπως η κόρη σου τα ‘θελε;» -Η απίστευτη ιστορία σεξουαλικής κακοποίησης 12χρονης από προπονητή πάλης!

Panos Davakis

Στην Ασφάλεια προσήχθη ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος μετά από καταγγελία για επίθεση σε γυναίκα

Panos Davakis

Πέρασε και από το Αγρίνιο ο ΟΣΦΠ, αν και ο Παναιτωλικός του έβαλε δύσκολα

Panos Davakis

Τέλος ο Βόβορας από τον Παναθηναϊκό

Panos Davakis

Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη περιήγηση σας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτήν τη σελίδα αποδέχεστε τα Cookies. Αποδοχή Περισσότερα

Προσωπικά Δεδομένα & Cookies