Μόλις η Ρωσία έπαιξε με σοβαρό αντίπαλο άρπαξε….(VIDEO)

Η Ουρουγουάη δεν κάνει… αστεία στο φετινό Μουντιάλ.

Κέρδισε και την οικοδέσποινα Ρωσία με 3-0 και με το 3Χ3 στον όμιλο, πέρασε ως πρώτη στους «16» του Μουντιάλ. Στο 10′ ο Σουάρες και στο 23′ ο Τσερίσεβ με αυτογκόλ έβαλαν από νωρίς την Ουρουγουάη μπροστά στο σκορ και στο 90′ ο Καβάνι έγραψε το τελικό 3-0 στην Σαμάρα.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Σαουδική Αραβία κέρδισε με 2-1 την Αίγυπτο σε αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι. Στο 22′ ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ, αλλά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου ισοφάρισε με πέναλτι ο Αλ Φαράτζ για την Σαουδική Αραβία και στο 95′ ο Αλ Νταουσαρί έκανε το 2-1.